FARSKÉ OZNAMY na Prvú adventnú nedeľu

Streda Sv. Mikuláša, biskupa Ľubovoľná spomienka
Piatok Nepoškvrnené počatie Panny Márie Slávnosť – Prikázaný sviatok
NEDEĽA Druhá adventná nedeľa

Po     4. december   17,00   + Ján a rodina Jágerová a Vrábová (Za Mlynom 8)

Ut   5. december   17,00   + rodina Hrašková, Vaníková a Vojtech Škrváň (Borovčina 36)

St     6. december     7,00   + rodina Cáhová a Huťová (Hlavná 6)

Pi      8. december    17,00   za farníkov

So     9. december    17,00   + Cyril a Mária Sanitroví, Ondrej, Anna a Vilma a rodina Zábojníková (Dr. Martina Sokola 18)

Ne   10. december      8,00   za farníkov

Št      7. december    18,30   + rodina Smolejová a Matúš (č. 187)

Ne   10. december      9,30   + Kamil a Mária Sedliakoví a dcéra Erika (č. 77)

Pi      8. december    18,00   + Oľga a František Benčoví

Ne   10. december    11,00   + Magdaléna Gerhardová

• V dnešnú nedeľu budeme mať jesennú zbierku na charitu. Za všetky milodary Pán Boh zaplať.
  • V dnešnú nedeľu začína Adventné obdobie a zároveň aj nový Cirkevný rok „B“. Tento čas adventu je časom prípravy na slávnosť Narodenie Pána, v ktorom sa pripomína prvý príchod Božieho Syna medzi ľudí, a zároveň je to čas, v ktorom sa touto pripomienkou zameriava ľudská myseľ na očakávanie druhého Kristovho príchodu na konci vekov. Z týchto dvoch dôvodov Adventné obdobie je časom nábožného a radostného očakávania. V tomto Adventnom období podľa Caeremoniale Episcoprum, 41, 236 sa použitie organa a iných hudobných nástrojov a tiež ozdobovanie oltára kvetmi má robiť s takou miernosťou, ktorá je v súlade s povahou tohto obdobia, aby sa tak nepredchádzalo plnej radosti pri slávení Narodenia Pána.
  • Pri sv. omšiach dnes v sobotu a zajtra v nedeľu sa budú požehnávať adventné vence, ktoré si môžete priniesť na sv. omšu. Prosím položte ich pred sv. omšou k hlavnému adventnému vencu.
  • V utorok po večernej sv. omši pozývam všetkých na faru do Medzibrodu na biblické stretnutie nad nedeľným evanjeliom.
  • Animátori z eRka pozývajú deti na stretnutie v piatok o 15,00 hod. do fary v Medzibrode.